ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΠΡΙΛΙΟ 2024

Αξιότιμοι κύριοι/-ες,

Σας ενημερώνω για τις δράσεις/γεγονότα που αφορούν το σχολείο μας, τον μήνα Απρίλιο 2024:

1. Την Τετάρτη 03 Απριλίου 2024, οι μαθητές των τμημάτων Γ & του Δ1 και Δ2 του σχολείου μας θα πραγματοποιήσουν μια ημι-ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στο σπήλαιο Πετραλώνων, στη Χαλκιδική. Θα επιστρέψουν στις 11:30 το αργότερο στο σχολείο, οπότε θα πραγματοποιηθούν οι δύο τελευταίες διδακτικές ώρες.
  2. Την Παρασκευή 12 Απριλίου 2024, οι μαθητές των τμημάτων Β1, Β2, Ε1, Ε2, ΣΤ1 και ΣΤ2 του σχολείου μας θα πραγματοποιήσουν μια ημι-ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στο θέατρο ΚΟΛΟΣΣΑΙΟ στη Θεσσαλονίκη.
  3. Την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, οι μαθητές των τμημάτων Α1 και Α2 του σχολείου μας θα πραγματοποιήσουν μια ημι-ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ευκαρπία στο χώρο των «Μικρών Ηρώων».
  4. Το Δευτέρα 22 Απριλίου 2024, οι μαθητές των τμημάτων Ε1 και Ε2 του σχολείου μας θα πραγματοποιήσουν μια ημι-ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στα μνημεία της Βυζαντινής Θεσσαλονίκης.
  5. Οι διακοπές για το Πάσχα φέτος θα είναι από 29/4/2024 έως και 10/5/2024. Τις ημέρες εκείνες το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό. Σίγουρα πριν από αυτές θα γίνουν κάποιες δράσεις στο σχολείο μας, για τις οποίες θα ενημερωθείτε ξεχωριστά και έγκαιρα.

Θα ενημερωθείτε για κάθε άλλη δράση με ξεχωριστή ανακοίνωση (εφόσον αυτό χρειαστεί).

Σωτηρία Αγγελίδου