Εθνική Ετικέτα Ποιότητας

Let’s exchange Easter Cards

Κατά το σχολικό έτος 2021-2022 υλοποιήθηκε από τους μαθητές του Γ’1 τμήματος του σχολείου μας και την εκπαιδευτικό Ζιάκα Κατερίνα το etwinning πρόγραμμα με τίτλο ‘Let’s exchange Easter Cards’ σε συνεργασία με το σχολείο Escola Granullarius στην πόλη Granollers της Ισπανίας και το σχολείο Ozel Tarsus Saglik Egitim Vakfi Ilkokulu στην πόλη Tarsus της Τουρκίας.

Στις 5 Σεπτεμβρίου του 2022 η Ελληνική Υπηρεσία απένειμε Ετικέτα Ποιότητας στο έργο μας. Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μας μαθητές και μαθήτριες που έκαναν παρουσιάσεις και εργασίες σε σχέση με τον εαυτό τους, τη χώρα μας και τα έθιμά μας, το σχολείο και την πόλη μας χρησιμοποιώντας την αγγλική γλώσσα ως μέσο επικοινωνίας με τα άλλα σχολεία!

Στιγμιότυπο οθόνης 2023 06 16 223237