Αποστολή δώρων στο Δημοτικό Σχολείο Θύμαινας

Τα 2 τμήματα της ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων, ετοιμάσαμε ένα όμορφο δεματάκι για τα 3 παιδάκια του Δημοτικού Σχολείου της Θύμαινας, ένα μικρό νησάκι, που βρίσκεται ανάμεσα στα νησιά της Ικαρίας και των Φούρνων.

thimaina

Με αφορμή τις Άγιες Μέρες που πλησιάζουν, δεχτήκαμε με μεγάλη χαρά την πρόταση του Συλλόγου να στείλουν από ένα δωράκι στα παιδιά κι εμείς με τη σειρά μας φτιάξαμε με πολύ μεράκι και αγάπη, ένα ημερολόγιο με φωτογραφίες του σχολείου μας και των μαθητών/τριών της ΣΤ τάξης. Ετοιμάσαμε  χριστουγεννιάτικες κάρτες στέλνοντας τις ευχές μας και μερικές φωτογραφίες  της Νέας Ραιδεστού και της Θεσσαλονίκης γράφοντας λίγα λόγια για το χωριό και το σχολείο μας.

st1 1

st2